صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه با خانم فاطمه بلوری پذیرفته شده ممتاز آزمون نظام مهندسی 94

- برای چندمین بار است در آزمون نظام مهندسی شرکت می کنید؟
پاسخ: به طور جدی، برای اولین بار ! البته دوره قبل فقط برای آشنایی با نوع آزمون، در امتحان نظارت شرکت کردم.

- آیا انتظار چنین نمراتی را داشتید؟
پاسخ: بله! چون خیلی خوب روی تمام مباحث مسلط بودم و بعد از ترک جلسه آزمون مطمئن بودم که قبول میشوم.

- در آزمون آزمایشی خانه عمران نیز شرکت کرده بودید؟
پاسخ: نه متاسفانه! با توجه به شرایطی که داشتم نمیتوانستم شرکت کنم.

- چگونه از این موفقیت اطلاع حاصل کردید؟
پاسخ: تقریبا یک هفته بعد از آزمون، بعضی سایت ها کلید آن را روی سایت قرار دادند ،من هم جواب ها را روی برگه نوشته و آورده بودم با مقایسه آن ها متوجه شدم که قبول میشوم.

- فارغ التحصیل کدام دانشگاه و در چه سالی هستید؟
پاسخ: سال 89 از دانشگاه علاءالدوله سمنانی گرمسار فارغ التحصیل شدم

- در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟
پاسخ: در سازمان نوسازی مدارس کل کشور ، در بخش دفتر فنی مشغول به کار هستم.

- رویکردتان از گرفتن پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی چیست؟
پاسخ: پس از فارغ التحصیلی برای حضور در بازار کار تا زمانی که پروانه نداشته باشی به عنوان یک مهندس کامل شناخته نمیشوی ! برای همین تصمیم گرفتم در آزمون شرکت کنم.

نظام مهندسی

 

- آموزش های کاربردی دوران تحصیل دانشگاهی چه میزان در حرفه و شغل شما موثر است؟ چنانچه موردی را به خاطر می آورید ذکر کنید؟
پاسخ: متاسفانه تحصیلات و آموزش های دانشگاهی تاثیر خیلی زیادی در فضای شغلی ندارند و برای موفقیت بیشتر به تجربه کاری نیاز هست . به خصوص در کارهای اجرایی و نظارت.

- آیا هنگام ورود به بازار کار با چالشی در این حوزه مواجه شدید؟( عدم کفایت آموزش های دانشگاهی نسبت به فضای حرفه)
پاسخ: من دانشجوی ممتاز دانشگاه بودم لذا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی به واسطه ی معرفی یکی از اساتید دانشگاه در شرکت پیمانکاری که در قطر کار می کرد شروع به کار کردم ، باز هم تاکید می کنم که برای شروع به کار، آموزش های دانشگاهی موثر هستند اما نه خیلی زیاد! بیشتر به تجربه کاری نیاز داریم.

- شما شاغل هستید؛ برای موفقیت در آزمون برنامه خاصی داشتید؟
پاسخ: من از ساعت 8صبح تا 4 بعد از ظهر شاغل هستم. چون متاهل هستم وقتی هم که به خانه میرسیدم امور خانه را انجام میدادم. برای همین با توجه به فرصت کمی که داشتم سعی میکردم سر کلاس تمام مطالب را یاد بگیرم و برای یادگیری بیشتر از فرصت موجود در طول مسیر رفت و آمد به محل کارم استفاده میکردم. مطالعه در فضای شلوغ مترو دشوار بود؛ اما من به شلوغی عادت دارم.

- به طور معمول مدرسان در کلاس های آمادگی آزمون به شیوه های تست زنی و نکات مهم از مراجع آزمون تمرکز می کنند. به نظر شما "خود مدرس" جدا از موارد یاد شده چه میزان در موفقیت دانشجویان موثر است؟
پاسخ: به لحاظ روانشناسی نوع و سبک درس دادن و توانایی استاد در برقراری ارتباط با دانشجو و حتی میزان بلندی صدای استاد هنگام درس دادن میتواند در یادگیری موثر باشد .

- صنعت ساختمان به واسطه مشکلات اقتصادی کشور در وضعیت رکود به سر می برد و ساخت و سازها رونق ندارد!با وجود تعدد متخصصان جویای کار توصیه شما به کسانی که می خواهند وارد این عرصه شوند؛ چیست؟
پاسخ: در کار ساخت و ساز تجربه کافی داشتن بسیار موثر می باشد پس ابتدا سعی در کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از تجربه کسانی که سال های زیادی در این حرفه مشغول بکار هستند را توصیه می کنم . همچنین میتوانند با به کار گیری آموزش هایی که پیشتر فراگرفته اند؛ از روش های موثر در بهینه سازی صنعت ساختمان بهره ببرند تا در این زمینه از بقیه رقبا پیشی بگیرند.

- آیا به کار در خارج از کشور فکر می کنید؟ در صورت پاسخ مثبت یا منفی علت آن را ذکر فرمایید؟
پاسخ: نه، به هیچ وجه! کشور ما از هرجای دیگری در جهان برای داشتن زندگی آرام مناسبتر است. پس بهتر است برای پیشرفت مملکت خودمان تلاش کنیم.

- شما از از سایر دوره های آموزشی خانه عمران استفاده می کنید. چه عنوان دوره هایی را تابه حال گذرانده اید؟ تأثیر مثبتی از حضور در این دوره ها برای موفقیت اخیرتان احساس می کنید؟
پاسخ: من ازکلاس های نظارت خانه عمران استفاده کردم که برایم خیلی خوب بود. به خصوص تدریس استاد کریمی! همچنین قبل از شرکت در دوره نظارت یک دور مباحث را مطالعه کردم اما بعد از شرکت در این دوره متوجه شدم که نوع مطالعه کتاب ها برای داشتن تسلط روی تمامی مباحث موثر است. این مهارت را در این دوره ها کسب کردم.

- بدون شک سایر علاقه مندان راغبند از تجارب شما بهره بگیرند. از شیوه های مختلف قبولی در آزمون کدامیک را اثربخشتر یافتید؟ شیوه هایی مثل استفاده از منابع هدفمند و جامع ، مطالعه شخصی، دوره ها و ...
پاسخ: بهترین راهکار برای قبولی در آزمون مطالعه دقیق و کافی مباحث و آیین نامه ها برای تسلط بیشتر می باشد چرا که در آزمون داشتن سرعت بسیار مهم است. بنابراین تسلط بیشتر باعث داشتن سرعت بیشتر در پاسخ گویی به سوالات می شود. همچنین شرکت در دوره های آموزشی خانه عمران را بسیار موثر میدانم زیرا نحوه مطالعه که تاثیر آن بسیار مهم است در این دوره ها آموزش داده می شود.

- لطفا به اختصار مقایسه ای از تیپ سؤالات آزمون های محاسبات، نظارت و اجرا داشته باشید و اگر توصیه ای برای دیگر داوطلبان نیز دارید؛ مطرح فرمایید.
پاسخ: سوالات اجرا نسبت به دو آزمون دیگر بسیار راحت هستند. اگر بر مباحث نظارت تسلط کافی داشته باشیم؛ سوالات اجرا را به راحتی پاسخ خواهیم داد. درمورد آزمون محاسبات نیاز به تلاش بیشتری داریم. تدریس خوب اساتید خانه عمران قبولی در آزمون را راحتتر نموده است.

- با تبریک موفقیت شما در این آزمون و آرزوی پیروزی در همه آزمون های زندگی، به عنوان آخرین سوال بفرمایید حضور در دوره آمادگی آزمون به جز قبولی چه دستاورد دیگری برای شما داشته است؟
پاسخ: آشنایی بیشتر با روش های نوین در زمینه ساخت و ساز و همچنین اطلاعات بیشتر در زمینه کار
 


١٦:٤٢ - سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٩١٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: