صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > کارشناسی رسمی دادگستری   چاپ        ارسال به دوست

"همایش آشنایی با مسئولیت‌های کارشناسان رسمی دادگستری، جایگاه، وظایف و شرایط ورود به این حرفه برگزار گردید"

به همت مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران و با مشارکت سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران برای نخستین بار در کشور، بالغ بر سیصد مهندس علاقمند ورود به حوزه کارشناسی رسمی دادگستری، با تکالیف، مسئولیت‌ها و همچنین شرایط آزمون و فرآیندهای پذیرش آن در رشته‌های راه‌ و ساختمان، تأسیسات ساختمان، برق، ماشین‌ و تأسیسات کارخانجات، نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی آشنا گردیدند.
این همایش روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه 1395 با رویکرد شناخت وظایف و الزامات حوزه کارشناسی رسمی جهت علاقمندانی که تمایل ورود به این حوزه را دارند با حضور برخی از کارشناسان رسمی کانون کارشناسسان رسمی دادگستری استان تهران، مسئولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و نهادها، مهندسان فعال بخش خصوصی، اعضای هیئت علمی خانه عمران و برخی نمایندگان و اعضای سندیکا، در سالن همایش سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران برگزار گردید.
در این برنامه، شخصیت های علمی و اجرایی کشور از جمله جناب آقای مهندس ملکیانی ‌فر رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت‌ های ساختمانی ایران، دکتر منوچهر شیبانی اصل مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، مهندس حسن ارباب کارشناس ارشد شورای عالی فنی و معاونت فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مهندس ایرج فصیحی کارشناس رسمی مرکز امور مشاواران، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در رشته تأسیسات، مهندس سید علیرضا محمدی هاشمی رتبه برتر آزمون کارشناسی رسمی قوه قضائیه در رشته نقشه برداری و اطلاعات مکانی ایراد سخنرانی نمودند.
از محورهای این همایش توجه به جایگاه حقوقی و اجتماعی کارشناسی رسمی بعنوان بازوی تخصصی سیستم قضا، رویکرد تخصصی نسبت به فرآیندهای کارشناسی و نیز اصلاح نگرش‌ها نسبت به این فعالیت در جامعه صنعتی و حرفه‌ای کشور بوده که با حضور برخی از کارشناسان مجرب و انتقال تجربیاتشان ضمن تشریح موارد فوق الذکر، وظایف کارشناسان و پیامدهای نظرات کارشناسی تدقیق گردید.
از دیگر دغدغه‌های برگزار کنندگان این همایش توجه به پیشکسوتان، قدرشناسی از ایشان، کسب تجارب و انتقال آن به کارشناسان جوان تر و توسعه این فرهنگ بعنوان یک رسالت اجتماعی بوده است. در این راستا با تعدادی پیشکسوتان از جمله آقای مهندس سالمی و مهندس رضایی گفتگو گردیده، ضمن تقدیر از آن‌ها، تلاش گردیده تا تجارب این عزیزان در قالب تدوین برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و کارگاه‌های آموزشی فشرده از سوی خانه عمران -بعنوان بنیانگذار و مرکز آموزش و تعالی صنعت ساختمان کشور که از دهه هفتاد در این راستا نقش مؤثری را ایفا نموده- به داوطلبان این حوزه منتقل شود. همچنین از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این زمینه می توان به نشستهای تبادل تجربه این موسسه جهت ایجاد بستری برای انتقال دانسته ها و آموخته های پیشکسوتان به مهندسان و مدیران علاقمند اشاره نمود.
همچنین از دستاوردهای این همایش می توان به ایجاد فضای تعاملی مثبت فیمابین کارشناسان رسمی خبره و سندیکای شرکتهای ساختمانی بعنوان نماینده شرکت‌های پیمانکاری بزرگ کشور اشاره نمود که از خدمات کارشناسان در حل اختلافات و دعاوی خود بطور گسترده ای استفاده می نمایند. بدیهی است اینگونه تعاملات موجب بهبود خدمات کارشناسی، رفع ابهامات و تبیین انتظارات حرفه ای متناسب با شئونات طرفین می گردد.
در قسمت دیگری از این رویداد بزرگ، برای علاقمندان ورود به حوزه کارشناسی رسمی، مطالبی در باب آشنایی با منابع و مراجع، روش برگزاری آزمون، طبقه بندی سوالات، و توصیه های لازم ارائه گردید.
ضمنا در بخش پایانی برنامه، پانل تخصصی با حضور کارشناسان رشته های راه و ساختمان، تاسیسات و نقشه برداری صورت گرفت که علاوه بر توصیه های لازم، به پرسش های مخاطبان پاسخ داده شد.
کلیه علاقمندان می توانند، جهت اطلاع از جزئیات دوره‌ های آمادگی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری خانه عمران، اینجا کلیک نمایند.
 

کارشناس رسمی

کارشناس رسمی

کارشناس رسمی

کارشناس رسمی

کارشناس رسمی

کارشناس رسمی

اطلاعیه
آن دسته از مخاطبانی که موفق به حضور در این همایش نشده‌اند، می‌توانند با تکیمل فرم ذیل، نسبت به پیش‌ثبت‌نام در سمینارهای آتی که در این حوزه برگزار می‌گردد، اقدام نمایند.

 

١٦:٥٢ - چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٩١١٢    /    تعداد نمایش : ٧٢١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: