صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

آخرین توصیه ها برای قبولی در آزمون نظام مهندسی بهمن 94 -3

با توجه به ویژگیهای خاص این آزمون آخرین توصیه ها را برای یادآوری خدمت داوطلبان این آزمون عرض می کنیم .امیدواریم با بکار بستن این راهکارها بهترین نتیجه را از آزمون پیش رو کسب نمایید


حوزه برگزاری آزمون را شناسایی کنید :

بهتر است از روی آدرس داده شده روی کارت ورود به جلسه ، زمان و محل برگزاری آزمون را مرور نمایید تا بتوانید با در نظر گرفتن ترافیک و سایر عوامل راس ساعت مقرر در محل حوزه حضور یابید .

 

شب آزمون خوب استراحت کنید :

این مسئله بسیار مهم است . چون آزمون نظام مهندسی نیاز به انرژی توان جسمی و روحی بالا دارد بهتر است شب آزمون زودتر به رختخواب رفته و استراحت کاملی داشته باشید . اگر احیانا در محل کار کشیک هستید و مجبور ید که شب آزمون در محل کار باشید حتما شب آزمون را مرخصی بگییرید . در جلسه آزمون شما اگر سرحال باشید اکثر پاسخها داخل کتابهایی که همراه دارید وجود دارند و باید آنها را بیابید . با تن و روح خسته حتی اگر مطالعه خوبی هم کرده باشید باز هم نتیجه نهایی جالب نخواهد بود .
 

توصیه های روز آزمون :

سووالات کلیه رشته ها بجز رشته معماری ( طراحی ) بصورت تستی چهارگزینه ای طرح شده است .
با شروع آزمون ابتدا یک نگاه اجمالی به سوالات انداخته و نگاهی گذرا در حدود 5دقیقه به تمام صفحات آزمون بیاندازید و سووالات را برانداز کنید . از نظر روانشناسی این مسئله ذهن غیر ارادی شما را فعال می کند تا زمانی که شما مشغول پاسخگویی به سوالات اول هستید ذهن غیر ارادی هم جستجوی خود را در مغز شما انجام داده و به محض رسیدن به سووالات بعدی پاسخ آن هم آماده شده باشد . این خاصیت ذهن کمتر مورد توجه واقع شده است !

بهنگام پاسخگویی ابتدا سووال را بدقت بخوانید و سپس پاسخها را مرور کنید . در پاسخگویی به سوالات دقت کنید با ضریب اطمینان بالا پاسخها را بزنید چون هر پاسخ غلط یک سوم امتیاز منفی دارد .

در این آزمون شما باید حداقل 50 درصد امتیاز کسب کنید . مثلا از 60 سووال به 30 سووال پاسخ درست داده باشید و حتی یک پاسخ غلط نداشته باشید و از آنجایی که در قطعی ترین پاسخی که ما می دهیم باز هم نمی توان مطمئن بود که درست است یا نه بنابراین قطعا برای قبولی باید بیشتر از اینها پاسخ درست داشته باشید .

ابتدا سوالاتی که مطمئن هستید پاسخ بدهید و سوالاتی که نیاز به بررسی بیشتر دارند را علامتگذاری کرده و برای مرحله بعدی بگذارید . سفید گذاشتن یک سووال عیب نیست ! پاسخ اشتباه است که نمره منفی دارد .بنابراین هرگز بصورت تصادفی گزینه انتخاب نکنید .

در مرحله بعدی سوالات مشکوک را با بررسی بیشتر پاسخ دهید . سووالات مباحثی مثل قانون نظام مهندسی ، ایمنی ، حریق ، نظامات اداری ، پدافند و .. براحتی از داخل کتاب پیدا می شوند چون اکثرا بدون هیچ تغییری عینا از داخل کتاب طرح می شوند . برای پاسخ کافیست تا سر فصل مورد سوال را متوجه شوید و به بخش مربوطه مراجعه کرده و با چند صفحه ورق زدن کتاب و جستجوی مطلب یاد شده به پاسخ صحیح برسید .

در مورد کتاب قانون نظام مهندسی از الحاقیات و اصلاحات و حذفیات انتهای کتاب غافل نباشید و قبل از آزمون حتما الحاقیات و اصلاحات و حذفیات انتهای کتاب را در داخل کتاب اعمال کنید .

استفاده از کلید واژه یا واژگان کلیدی کمک خوبی به زدن تستهایی که مستقیم از متن کتاب انتخاب شده اند می کند .در برخی رشته ها تا 40 درصد سوالات مستقیم از متن کتاب هستند .

در مورد سووالات تفهیمی و محاسباتی تمرکز کنید و از تمام منابعی که با خود می برید مانند یادداشت ها نهایت استفاده را ببرید . استفاده از ماشین حسابتان را تمرین کرده باشید و روان باشید .

هرگز به تقلب فکر نکنید .

در سالهای اخیر برنامه ریزی آمون طوری است که ترتیب سوالات شما با نفر جلو ، چپ ، راست و عقب شما فرق می کند بنابراین سعی نکنید از روی کسی تست بزنید چون کلید سوالات متفاوت است .پس از آزمون هم چنانچه تعدادی از سوالات در یک حوزه ازمون بطور مشکوکی مشابه باشد نمره آن داوطلبان اعلام نمی شود شما باید در مصاحبه شرکت کنید و پس از قبولی در مصاحبه نمره شما علام می شود .بنابراین از برگه آزمون خود محافظت کنید تا بعدا دچار دردسر نشوید ..

با توکل به خداوند بزرگ و با اعتماد بنفس کامل در آزمون شرکت نمایید . انشاء الله نتیجه دلخواه را خواهید گرفت . خواب آرام و بدون دغدغه شب امتحان آمادگی ذهن شما را سر جلسه دو چندان خواهد کرد.
قبولی در این آزمون شما را وارد فاز جدیدی از زندگی شغلی خواهد نمود بنابراین تمام توان و تلاش خود را برای قبولی در آزمون همین دوره بکار گیرید این آزمون سالی دوبار برگزار می شود ولی شما تمام تلاش تان را برای همین دوره بکار گیرید . عدم قبولی در این ازمون پایان دنیا نیست . مهم تلاش شماست.


 


١٢:٤٩ - چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: