صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

تدوين نحوه نظارت كاردان‌ها؛ به زوديمديرکل دفتر سازمان‌هاي مهندسي و تشکل‌هاي حرفه‌اي وزارت راه‌و‌شهرسازي در سيزدهمين مجمع عمومي سازمان نظام کارداني ساختمان استان تهران گفت: ايجاد همبستگي ملي در صنعت ساختمان ضروري است و با انجام اين مهم و ايجاد وفاق بين زنجيره‌هاي صنعت ساخت‌و‌ساز از جمله مهندسان و کاردان‌هاي فني، معماران تجربي و کارگران ماهر «مهندسي ساختمان» توان و قدرت کافي پيدا مي‌کند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از مهر ، دکتر منوچهر شيباني اصل تصريح کرد: در برنامه هاي کوتاه‌مدت، پيرو جلساتي که با حضور اعضاي شوراي مرکزي سازمان‌هاي نظام کارداني و نظام مهندسي ساختمان برگزار شد، به زودي نحوه نظارت کاردان ها تدوين و ابلاغ مي‌شود.

وي افزود: از همه ظرفيت هاي قانوني، علمي و فرآيندها استفاده مي‌کنيم تا کاردان ها در جايگاه واقعي شان قرار گيرند.وي اظهار کرد: حذف هيچ بخشي از چرخه ساختمان به نفع «مهندسي ساختمان» نيست، لذا بايد تلاش کنيم تا کاردان‌هاي فني، معماران تجربي و کارگران ماهر نقش خود را به خوبي در اين صنعت ايفا کنند.

دکتر شيباني بيان کرد: شخصا به کاردان‌هاي فني ايمان و اعتقاد دارم و اين قشر جزء يکي از مهمترين و لاينفک زنجيره ساخت‌و‌ساز هستند.وي با طرح اين سوال که چرا تا کنون نتوانستيم از کاردان هاي فني در جايگاه خودشان استفاده کنيم، گفت: به ‌جاي تفکر جدا از هم، بايد خرد جمعي در صنعت ساخت‌و‌ساز حاکم و به يک فرهنگ تبديل شود.

مديرکل دفتر سازمان‌هاي مهندسي و تشکل‌هاي حرفه‌اي وزارت راه‌و‌شهرسازي با بيان اين که در بخش اجراي ساختمان به کاردان ها خيلي چشم اميد دارم، اظهار داشت: تلاش مي‌شود کاردان ها را به جايي برسانيم تا آناني که در مقطع کارشناسي ناپيوسته ادامه تحصيل دادند، بخواهند از شرايط و مدارک قبلي خود (کارداني) استفاده کنند.

مديرکل راه‌و‌شهرسازي استان تهران نيز در اين جلسه با اشاره به ضرورت استفاده از کاردان‌هاي فني در بخش ساختمان‌سازي گفت: دغدغه هاي کاردان‌هاي فني را در حوزه ساخت‌و‌ساز رفع خواهيم کرد.
 


٠٩:٠٢ - شنبه ١٥ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٨١٥    /    تعداد نمایش : ١٩٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: