صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی

 

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان کشور از برگزاری آزمون تعیین صلاحیت و دریافت پروانه اشتغال به کار معماران تجربی در ابان ماه خبر داد.

مهدی موذن گفت: طبق قانون نظام مهندسی سه گروه باید تعیین صلاحیت شوند و از وزارت راه و شهرسازی پروانه اشتغال بگیرند که مهندسان، کاردان های فنی و معماران تجربی جزو این سه گروه هستند.
رئیس سازمان نظام کاردانی با دعوت از کاردان های فنی و معماران تجربی برای شرکت در آزمون گفت: این افراد تا 31 شهریور فرصت دارند با مراجعه به سایت دفتر مقررات ملی ساختمان WWW.INBR.IR ثبت نام کنند و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشند، می توانند به دفاتر سازمان نظام کاردانی در همه استان ها و در تهران نیز به دفتر سازمان مراجعه کنند یا با تلفن 22861848 تماس بگیرند.

وی افزود: سازماندهی و تعیین صلاحیت معماران تجربی از سال 84 اغاز و این موضوع به سازمان نظام کاردانی محول شده و برای برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری آزمون و صدور پروانه اشتغال اقدام شده است.
موذن با اشاره به اینکه از سال 84 تاکنون یازده دوره آزمون معماران تجربی برگزار شده است، گفت: هر سال در کنار اعلام زمان آزمون مهندسان و کاردان های فنی، زمان آزمون معماران تجربی هم اعلام می شود که امسال 23 آبان است.
وی با بیان اینکه برای آزمون معماران تجربی دو شیوه کتبی و شفاهی انتخاب شده است، گفت: برخی از معماران تجربی سواد به روز ندارند و از همین رو برای شرکت در آزمون کتبی مشکل دارند یا به دلیل سن بالا شرکت در آزمون برای آنها دشوار است که برای این افراد آزمون شفاهی پیش بینی شده است.
موذن اضافه کرد: آن دسته از معماران تجربی که بالای 40 سال سن دارند، در صورت تمایل می توانند در آزمون های شفاهی هم شرکت کنند و نتیجه آزمون شفاهی ملاک صدور پروانه اشتغال برای این افراد خواهد بود.
رییس سازمان نظام کاردانی در مورد معیارهای سنجش در آزمون تعیین صلاحیت و دریافت پروانه اشتغال به کار معماران تجربی گفت: در این آزمون بخش هایی از مقررات ملی ساختمان که بیشتر جنبه عملیاتی، اجرایی، ایمنی، حفاظت از کارگاه و شناخت مصالح دارد، مورد سوال قرار می گیرد و اغلب پرسش ها در حوزه اجرای ساختمان است.
موذن در ادامه افزود : از آنجا که معماران تجربی کار را در حین اجرای کار و به صورت تجربی آموخته اند، از این افراد در مورد جزئیات اجرای ساختمان در حوزه های مختلف اعم از سازه ساختمان، سفت کاری، نازک کاری و تاسیسات ساختمان در حد متعارف پرسش خواهد شد.
وی اظهار داشت: در خرداد ماه آزمون تعیین صلاحیت و دریافت پروانه اشتغال به کار برگزار شد و در سال جاری برای دومین بار این آزمون در آبان ماه برپا خواهد شد.
رئیس سازمان نظام کاردانی تصریح کرد: آزمون تعیین صلاحیت و دریافت پروانه اشتغال به کار در دو روز 22 و 23 آبان برای مهندسان در رشته های مختلف و همچنین برای کاردان های فنی و معماران تجربی برگزار خواهد شد.


٠٩:٢٦ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٣    /    شماره : ١٤٨٥٧    /    تعداد نمایش : ١٥٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: