صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم سال 93 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
ادامه برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم سال 93 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با اعلام تنفس از سوی هیئت رئیسه دائم مجمع، به زمان دیگری موکول شد.
این مجمع از ساعت 16 عصر روز سه شنبه، چهاردهم مردادماه سال 93 با حضور جمع زیادی از مهندسین در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو با خیر مقدم مدیر روابط عمومی سازمان و ارائه دستور جلسه مجمع به اعضای سازمان شروع به کار کرد.
سپس هیئت رئیسه موقت سازمان، در جای خود مستقر شده و اداره جلسه را بعهده گرفتند. در ادامه روند رای گیری برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه دائم مجمع به جریان افتاد.
بعد از معرفی کاندیداهای سمت های رئیس، منشی و ناظرین مجمع، صندوق های رای در میان مهندسین حاضر در سالن اصلی، سالن فوقانی و لابی اصلی گردانده شد و با شمارش دقیق همه آرا، نهایتاً حسین اکبریان راد با 525 رای سمت رئیس مجمع عمومی را از آن خود کرد. سیاوش رضائی با 497 رای بعنوان منشی برگزیده شد. محمد وحید و علیرضا چوب ساز نیز به ترتیب با 497 و 494 رای، سمت ناظر مجمع عمومی را بدست آوردند.
با استقرار اعضای هیئت رئیسه دائم مجمع در جایگاه، از رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دعوت شد تا دقایقی پشت تریبون قرار گیرد و به سخنرانی بپردازد.
سعید غفرانی ضمن تشکر از همه اعضای حاضر در مجمع، دکتر واحدی مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران و شیبانی اصل مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، حرکت سازمان را حرکتی هدفمند و بر اساس برنامه عنوان کرد و از یک اتفاق ویژه در جهت تعالی جایگاه مهندسان خبر داد.
رئیس سازمان در ادامه با بیان اینکه این برنامه های هدفمند، در آینده با قدرت پیگیری خواهد شد، بیان کرد: آنچه که برای آینده می بینیم، بسیار امیدوار کننده است.
غفرانی همچنین در سخنان شان به ارائه سیاست ها و خط مشی های سازمان پرداخته و در این باره عنوان داشت : تلاش برای ادامه مناسب اجرای سیاست های ماده 33، تقویت نظام پیشنهادات با تکیه بر نظرات و اندیشه های اعضا، بستر سازی مناسب برای آموزش های اجباری و غیر اجباری اعضاء و پرسنل، تلاش برای تکریم ارباب رجوع، برون سپاری با تکیه بر تشکل های قانونی و صنفی، بازنگری در ساختار سازمانی و تطبیق مشاغل با معیارهای تعریف شده و نیز تلاش در جهت تملک مین و ساختمان برای ستاد مرکزی و دفاتر نمایندگی از اهم این سیاست ها و خط مشی ها است.
اتفاق ویژه ای که رئیس سازمان در این سخنرانی از آن پرده برداشت، سپردن ساخت تمامی ساختمان ها به سازندگان ذیصلاح از اول مهرماه بود. بنا به گفته وی، این تصمیم در جلسه 5 نفره مدیران ارشد حوزه صنعت مسکن و ساختمان استان تهران گرفته شد که برای اولین بار در تاریخ تشکیل سازمان نظام مهندسی، صبح روز چهاردهم مردادماه تشکیل شده بود.
دکتر غفرانی با بیان اینکه هیئت مدیره دوره ششم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دستاوردهای زیادی را حاصل کرده است، به مواردی از این دستاورد ها اشاره کرد و گفت: معرفی ناظرین با کمک نرم افزارها ، معرفی ناظرین در 4 رشته برای ساختمان های با زیر بنای بالای 1500 متر مربع، استفاده از سازندگان صاحب صلاحیت برای ساختمان های با زیر بنای بالای 2000 متر مربع، انتخاب مشاور جهت اخذ ایزو برای سازمان ، انتخاب مشاور برای بازنگری در ساختار سازمان، عقد تفاهم نامه های متعدد با بررسی های کارشناسی از طریق گروه های تخصصی با سازمان ها و نهادهای ذیربط به منظور حضور اعضا در 7 رشته مهندسی و امور مربوط به آنها از جمله این موارد است.
در ادامه به دلیل طولانی شدن زمان جلسه مجمع، ادامه رسیدگی به دستور جلسه به زمان دیگری موکول شد.


٠٨:١٤ - پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٣    /    شماره : ١٤٤٦١    /    تعداد نمایش : ١٩٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: