صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اجلاس نظام مهندسی ساختمان


هفدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، با حضور وزیر نفت، وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران و جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی استان های کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این مراسم با اشاره به اینکه در آستانه بازبینی قانون نظام مهندسی هستیم، افزود: از سال 1334 همزمان با تأسیس سازمان برنامه و بودجه و نظام فنی و اجرایی کشور که شامل سه بخش کارفرما ، مشاور و پیمانکار بود تاکنون، اقداماتی برای تکمیل و اصلاح آن انجام شده و عملکرد آن موفق بوده است.
ترکان با بیان اینکه تاکنون رابطه میان کارفرما، پیمانکار و مشاور دولتی بود، گفت: قانون نظام مهندسی ساختمان قصد دارد این موضوع را به بخش خصوصی واگذار کند. وی افزود: این قانون تاکنون 20 سال تجربه شده و هم اکنون در مرحله ای است که یک گام به سمت کاملتر شدن گام برداشته است.
ترکان گفت: قانون نظام مهندسی ساختمان به اندازه نظام فنی و اجرایی به صورت موفق اجرا نشده زیرا برخی از اجزای آن اجرا شده و برخی نیز اجرا نشده است و موفقیت نسبی دارد.
وی افزود: هیئت رئیسه و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور موفق شدند پیشنهادی را به عنوان خط و مشی سازمان نظام مهندسی تقدیم کنند که بنا بر قانون باید در شورای مرکزی به هیئت عمومی تقدیم شود و هیئت عمومی آنرا مصوب کند و این خط و مشی ها پایه و اساسی برای برنامه ریزی و بودجه ریزی خواهد بود.
 


٠٩:١٠ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٣    /    شماره : ١٣٩٥٨    /    تعداد نمایش : ١٩٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: