صفحه اصلی > آخرین اخبار آزمون ها > پایه ٣ و کاردان های فنی ساختمان   چاپ        ارسال به دوست

زمان آزمون مهندسان و کاردان‌ها

مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی در بهمن‌ماه سال جاری گفت: در این آزمون ۱۶۰ هزار نفر در سراسر کشور شرکت خواهند کرد.

غلامرضا هوایی اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه قبلی 21 تا 22 آذرماه سال جاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معمارهای تجربی به صورت سراسری با حضور 160 هزار نفر در 18 رشته مهندسی، کاردانی و معماری تجربی برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه استان تهران با حدود 26 هزار نفر بیشترین و خراسان جنوبی با 10 هزار نفر کمترین آمار حضور متقاضیان در آزمون سال جاری دارد گفت: از 160 هزار نفر 151 هزار نفر مهندس، 5500 نفر کاردان و حدود 2500 نفر معماران تجربی هستند.

مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه مهندسانی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که 3 سال از فارغ‌التحصیلی آنها گذشته و در این مدت نیز مشغول فعالیت بوده‌اند گفت: کسانی موفق به اخذ پروانه اشتغال مهندسی می‌شوند که حداقل 50 درصد نمره قبولی را اخذ کنند. این موضوع در رابطه با کاردان‌ها و معماران تجربی نیز صدق می‌کند.

هوایی با اشاره به اینکه فقط یکی از آزمون‌ها در رشته معماری به صورت تشریحی است و 8 ساعت زمان می‌برد گفت: سایر آزمون‌ها تستی است و حدود دو ماه پس از برگزاری آزمون یعنی 24 یا 25 بهمن نتایج از طریق سایت مقررات ملی ساختمان www.inbr.ir اعلام می‌شود. وی با بیان اینکه به طور معمول 20 تا 30 درصد شرکت کنندگان در این آزمون قبول شده و موفق به اخذ پروانه اشتغال می‌شوند، گفت: این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد.


١٠:٤٩ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ١١٢٩٠    /    تعداد نمایش : ١٨٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: